KOD | Berlin ◦ Köln

Wstąp do KOD!

wstap-do-kod-2

 

Komitet Obrony Demokracji (KOD) to nie tylko ruch społeczny, lecz również wspierające go stowarzyszenie KOD, zarejestrowane w Polsce. (Statut stowarzyszenia)

Członkiem stowarzyszenia KOD może stać się każda osoba, również ci mieszkający zagranicą. Nie jest konieczne polskie obywatelstwo.

W deklaracji członkowskiej każdy członek stowarzyszenia KOD wybiera sobie okręg krajowy, do którego chce należeć. Może to być Wasze rodzinne miasto, miejscowość, z którą macie sentymentalne skojarzenia – jest pełna dowolność.

W każdym regionie i kraju, również w Niemczech, są już co najmniej po dwie osoby, które mogą jako członkowie wprowadzający, udzielać rekomendacji.

deklaracja-wzór

 

 

Wzór deklaracji znajduje się w załączonym pliku.

Trzeba ją wydrukować i wypełnić – proszę nie zapomnieć podpisać w trzech miejscach zaznaczonych na zdjęciu obok! To bardzo ważne!

Wydrukowaną, wypełnioną i podpisaną deklarację prosimy przesłać listownie na adres naszego niemieckiego koordynatora, który regularnie przesyłać będzie deklaracje do zarządu stowarzyszenia w Warszawie:

Arkadiusz Lewandowski, Vor der Warf 30, D-26725 EMDEN.

Po przyjęciu przez Zarząd uchwały o przyjęciu w poczet członków KOD, na podane w deklaracjach adresy mailowe przyjdzie informacja oraz wszystkie instrukcje co dalej.

Jako członek zwyczajny macie taki sam głos, prawa i obowiązki, jak każdy inny członek KOD-u. Głosowanie dobywa się osobiście (musicie przyjechać) lub przez pełnomocnika (nie musicie przyjeżdżać). Oczywiście macie też możliwości do kandydowania w waszym regionie lub – jako delegat na zjeździe walnym stowarzyszenia KOD – do głosowania i kandydowania na poziomie krajowym. Głosowaniem i współpracą w stowarzyszeniu KOD wpływacie na pracę i kształt nie tylko stowarzyszenia, ale i całego ruchu społecznego.

KOD czeka na Was! Zapraszamy!

Reklamy
%d blogerów lubi to: