Puste kościoły, pusta taca!!!

Nie mamy innej szansy na ocalenie wolnej, demokratycznej Polski! To czas decyzji. Czas dramatycznych wyborów. To czas na odwagę powiedzenia NIE wszystkiemu co zaprzecza nowoczesnej rzeczywistości w środku Europy w 2017 roku. Nie możne być tak, że partia, która wygrywa wybory pisze na nowo ustrój państwa! Nie możne być tak, że obsesje jednego emocjonalnie zaburzonego człowieka rujnują dorobek pokoleń! Nie można pozwolić, by warcholski Sejm wypchnął kraj z kolein nowoczesności, by prokurator ze stanu wojennego prowadził komisje sejmowe i jawnie łamał prawo! Tego się nie robi!

Nie można bezkarnie pluć na połowę obywateli i liczyć na to, że ulica pokornie zwiesi głowę! PiS gardzi co najmniej połową obywateli naszego kraju, gardzi Polakami chcącymi żyć w otwartej Europie. Sieje nienawiść, sączy jad przeciwko Unii Europejskiej i wyciąga rękę po dotacje. To jest haniebne!

To Jakub Szela w przebraniu siedzi w Sejmie, jedyne co rozumie to język nienawiści i pogardy. Nie słucha wniosków formalnych, nie czyta poprawek do ustaw, głosuje jak mu każą i rechocze. Nie możemy oddać takim ludziom naszego kraju, nie możemy powierzyć im naszych pieniędzy, mieszkań i tak niech, będzie patetycznie, naszego honoru!

Polska jaką znam ma inną twarz! To ludzie przyjaźni, pomocni i serdeczni. To sąsiedzi segregujący śmieci, ustępujący miejsca w tramwaju, pomocni przy przenoszeniu ciężkiej walizki na schodach. To są Polacy, którzy nie boją się kogoś o ciemniejszym odcieniu skóry, nie boją się żyć w różnych miejscach na globie, to ludzie którzy są odpowiedzialni za swoje życie i swoje domy. Co się z wami stało, że tak daliście się oszukać Kainowi?

Teraz niestety nadszedł czas płacenia rachunków kościołowi. Płaci PiS i płaciły wszystkie inne rządy po 89 roku. To rachunek,  który zaciągnęła opozycja lat 80. Tak, to wy solidarnościowa opozycjo na czele z Lechem Wałęsą, Mazowieckim i Adamem Michnikiem weszliście w romans z biskupami, kapłanami kościoła szukając u nich poparcia. Nie wierzyliście i możne dalej nie wierzycie, że Polacy bez kościoła to może być naród rozsądny, światły i moralny, naród z kręgosłupem wolności. Z kościołem okazał się jednak zdolny i do zbrodni. Ominęliście to wtedy i omijacie teraz. Nie mieliście wtedy i nie macie racji teraz. Poszliście po pomoc do tych, którym się już wtedy opłacało wam pomóc. Nie za darmo pomogli ale za konkordat. Polski papież byłby zawsze w opozycji, bo tępienie sowieckiego komunizmu miał we krwi. Wielu jego współpracowników nie miało, wielu donosiło do UB, wielu popełniało i popełnia odrażające przestępstwa seksualne i prawie żaden nie poniósł kary. Droga opozycjo w latach 80 podpisaliście pakt z diabłem. Teraz jest czas zapłaty. Biskupi milczą, milczy Episkopat i będzie milczał dopóki nie zobaczy, że PiS słabnie, wtedy wyśle emisariuszy demokracji czyli pewnie wkrótce.

Partia nieprawości i niesprawiedliwości boi się tylko głosu kościoła a kościół boi się ulicy. I właśnie  na tych ulicach trzeba stać i krzyczeć PUSTE KOŚCIOŁY!!!   Dzisiaj tylko stojąc przeciwko partii politycznej jaka jest polski kościół katolicki możemy uratować ojczyznę, wolność i demokrację. Możemy uratować przyszłość. Czasy się zmieniły. Czas by zmienił się i ten kościół, by nauczył się szacunku do wiernych. Szacunku do was wierni, którzy pozwalacie się traktować jak ciemne owieczki zagubione na drodze życia. Dorośnijcie wreszcie rodacy! Drugiej szansy nie będzie albo za sto lat.

Potem będziecie szukać azylu w krajach, w których nie ma takiego duchowieństwa, bo nie ma go nigdzie w takim kształcie w  Europie! Polski kościół katolicki to skansen, wrogi obóz władzy. To najbardziej niedemokratyczna instytucja na świecie i wy od niej politycy oczekujecie opamiętania? To wielki błąd polskich intelektualistów o dramatycznych konsekwencjach. Panie Palikot, miał Pan rację, niech się pan ruszy z wewnętrznej emigracji i przyjeżdża na demonstracje! Jeszcze jest czas.

Urszula Ptak

Reklamy