APEL DO CIEBIE

bracie, siostro, kuzynie, który stoisz po niewłaściwej stronie lub który stoisz z boku!

Dziś pozornie bezpieczny, jutro będziesz zmuszony wybrać!

Stań po stronie tych, którzy nie obiecują Ci gruszek na wierzbie, ale mogą Ci obiecać wolność i życie zgodne z należnymi Ci prawami, którzy obiecać mogą tylko tyle i aż tyle, byś mógł żyć godnie, niezależnie od tego kim jesteś i jaki masz światopogląd.

To apel o to, byś nie pozwolił bratu strzelać do brata.

 

APEL DO CIEBIE

któremu do tej pory było wszystko jedno.

Apel do Ciebie, który posiadasz cokolwiek, ale i do Ciebie, który posiadasz bardzo wiele, bowiem jutro będziesz zmuszony oddać wszystko na co zapracowałeś drogą wielu wyrzeczeń!

Nie bądź obojętny, nie bądź bezczynny, bo jutro po Twój dorobek wyciągnie rękę ktoś, komu udało się przekonać, biedniejszego od Ciebie, że go okradłeś! Ten ktoś mówi Ci, że Ci coś da – zapytaj – skąd weźmie?

Apel do Ciebie – idź i przytul bliźniego, sąsiada by uwierzył, że jesteś dobrym człowiekiem, bo on jutro podbuntowany ideą chorego człowieka może podnieść rękę na Ciebie tylko dlatego, że Ty MASZ a on nie ma lub ma mniej od Ciebie.

Apel też do Ciebie – nie pozwól by odebrano Ci godność, ten dar największy, nie daj się nakłonić do czynów podłych. Ty jesteś też kochany i wielki, dopóki nie podniesiesz ręki na drugiego człowieka.

Dość już ludzkość zaznała krzywd i wojen na tym najlepszym ze światów – jest w nim miejsce dla każdego – to niczyja wina, że się urodził, że Twój brat, sąsiad, żyje! Tu czy na drugim końcu świata – wszyscy jesteśmy Braćmi i Siostrami – Bliźnimi!

Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, religii, światopoglądu, języka, orientacji seksualnej i stanu posiadania.

Apel do Ciebie – podejdź i przytul drugiego człowieka, bowiem każdy z nas nosi w sobie potrzebę bycia akceptowanym, bowiem każdy zasługuje na swoje miejsce na ziemi.

Ryszard Boba

KOD Berlin

 

Advertisements